Gdy spotkaliśmy się z Karoliną na naszej pierwszej sesji już wtedy narodził się pomysł zdjęć na plaży. Nie trzeba było długo czekać i oto przed Wami kolejna sesja z Karoliną w roli głównej.

Zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami wybór miejsca był oczywisty – plaża w Orłowie. W mojej opinii jest to jedne z piękniejszych miejsc w Trójmieście, przyciągające swoim niepowtarzalnym klimatem. Znajdziemy tu piękny kawałek kamienistej plaży, malownicze molo oraz to co przyciąga chyba najbardziej – rozciągający się wzdłuż plaży okazały klif, który niestety z roku na rok znika podmywany falami Bałtyku. Jeśli zatem jeszcze nie mieliście okazji odwiedzić tego miejsca to radzę się pospieszyć 🙂

Czy pogoda  nam dopisała ? Poranek zapowiadał się wręcz idealnie, niebo zachmurzone z małymi przebłyskami słońca. Natomiast jak już dotarliśmy na plażę chmury się rozstąpiły i wyszło mocne słońce – warunki mało wymarzone na sesję portretową. Każdy bowiem kto robił zdjęcia w ostrym słońcu wie, że trzeba się mocno nagimnastykować aby nie przepalić kadrów. Ciężko jest również zapanować nad cieniami, które są ostre przez co nie zawsze prezentują się dobrze na twarzy. Nie wspominając o oczach, które przy mocnym słońcu z natury się przymyka co negatywnie wpływa na efekt końcowy.

Jak sobie poradzić w takich warunkach ? Z pomocą przychodzi nam … blenda. Ustawiamy fotografowaną osobę pod światło, tak żeby mocne promienie słoneczne ją nie raziły (tym samym unikając ostrych cieni na twarzy) a profil doświetlamy za pomocą blendy. Przy odpowiednim dobraniu parametrów aparatu dzięki takiemu zabiegowi otrzymujemy dobrze oświetlone tło bez przepaleń i co najważniejsze prawidłowo doświetloną postać.

Po tym nieco przydługim wstępie czas na efekt końcowy …

I mały bonus – zachód słońca na Górkach Zachodnich.

Na koniec pozostaje mi jeszcze podziękować ekipie, dzięki której sesja przebiegła nadzwyczaj sprawnie: mojej „piękniejszej połowie” Monice za sprawną obsługę blendy i światła (co jest nie lada wyczynem przy mocnym wietrze od morza), Natalii za „pomoc artystyczną” oraz Maciejowi za logistykę i wytrwałość 😉

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Rafał
Rafał
1 rok temu

Zjawiskowe! Szczególnie zdjęcia podczas zachodu👏

2
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x